O značce DESIGUAL

Desigual

Desigual (v překladu ze španělštiny znamená „nestejný") je výrobce a značka oblečení pocházející ze španělské Barcelony. Vyrábí dámské, pánské i dětské oblečení a různé doplňky. Od roku 2012 vyrábí také boty a od roku 2013 byla do výroby zařazena také kolekce bytových doplňků.

Výrobce opakovaně spolupracuje se módním návrhářem Christianem Lacroix, který pro ní tvoří luxusní kolekce. Dalším partnerem značky je cirkus Cirque du Soleil, jejichž společná kolekce je tvořena cirkusovými motivy, malovanými artisty a pestrými barevnými variacemi.

Historie

Značka vznikla v roce 1984 ve Španělsku, které je v oblasti módy známé pro svůj patchworkový styl, intenzivní barvy, pestrobarevné oblečení a netradiční kombinace barev. Zakladatelem byl návrhář Thomas Meyer, původem ze Švýcarska. Následně se v roce 2002 do čela vedení firmy postavil Manel Adell a od té doby výrazně vzrostl obrat firmy. Ten byl v čele firmy do roku 2013, kdy jeho post obsadil Manel Jadraque. 

V lednu roku 2011 spustila tato značka veleúspěšnou kampaň Come in undress and go out dresser, což v překladu znamená přijďte nazí a odcházejte oblečení. Ve španělském Madridu pak tato kampaň sklízela opravdu velký úspěch. I přesto, že venkovní teploty tenkrát sahaly hluboko pod nulu, na novou kolekci stálo frontu zhruba dvě stě lidí, kteří byli oblečení pouze ve spodním prádle, aby využili exkluzivní nabídku obchodu. Stejná kampaň se následně konala také v Londýně, Berlíně, Stockholmu, New Yorku a dokonce i v Praze. V roce 2013 se značka Desigual rozšířila také do Číny. A až do současné doby stále rozšiřuje své působiště a získává si čím dál více příznivců.

Design značky Desigual

Pokud jste již nějaký kamenný obchod značky Desigual navštívili, případně pokud jste zabrousili na jejich internetový obchod, moc dobře asi víte, co od této netradiční módní značky lze očekávat. Design produktů značky Desigual v sobě odráží španělský temperament a je velice optimistický, veselý a hravý. Je inspirovaný nádhernou Barcelonou a také láskou.

Módní kousky této značky jsou definovány patchworkem, grafickými vzory a pestrými motivy. Tímto se produkty dílny Desigual značně liší od ostatních a dodává jim to svou jedinečnost a originalitu. Lehce tak na ulici poznáte, že žena jdoucí před vámi má na sobě oblečené šaty právě této značky. 

Design všech módních výrobků této značky v sobě nese postoj k životu, který zastávají ti, co za touto značkou stojí. Dle jejich filozofie se snaží na své klienty přenášet pozitivní postoj k životu, a proto se snaží o to, aby byly jejich modely plné pozitivních emocí. Chtějí lidem předat myšlenku, že každý člověk je úžasný a krásný. Chtějí lidem vnuknout úvahu, že je důležité mít rád sám sebe a být šťastný.

Úspěchy

Že se světová módní značka řadí mezi oděvní špičky, není třeba nikomu dlouze vyprávět. Desigual nabízí dámské, pánské i dětské kolekce. Nabízí ovšem také kolekce obuvi, doplňků a bytového textilu. Ve všech zmíněných oblastech je značka velmi úspěšná. Produkty značky Desigual jsou v současné době nabízeny ve více než 100 zemí světa. Celkem existuje téměř 11 000 prodejních míst, kde se prodá okolo 30 milionů kousků oblečení za rokTato čísla mluví za vše a všem je nyní více než jasné, že módní značka Desigual je jednou z hvězd svého oboru a jistě o této značce uslyšíme mnohé i v budoucnu.